Szukasz dobrego biura rachunkowe w Krakowie (księgowy i księgowa)? Tani cennik - usługi! Pełna księgowość spółki, firmy!

Apia

W1993 roku wspólnicy uruchomili rozlewnię wody pochodzącej z v-orsko geologicznych okresu karhońskiego w Czatkowicach koło K’ eszowic (w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej). Woda jest rozlewana do butli i wraz z akcesoriami (drewniane stojaki) sprzedawana w sklepach lub rozwożona bezpośrednio do biur i mieszkań. W przyszłości znajdzie się też prawdopodobnie na stacjach benzynowych.

Powszechnie uważa się, że nie jest opłacalne wożenie wody na odległość większą niż 100 kilometrów (w Stanach Zjednoczonych przyjmuje się nawet 25 km). Aby rozwinąć zatem działalność na dużą skalę, trzeba było wymyślić odpowiednią formułę zarządzania przedsiębiorstwem. Rozwiązaniem okazał się franchising. Dzięki temu systemowi, bez wielkich inwestycji, można opanować cały kraj. Licencjobiorca w odległej miejscowości kupuje pełną koncepcję firmy, natomiast rozlewa własną wodę. Naturalnie w porozumieniu i przy współpracy z franchisodawcą.

W Apii wprowadzono już wiele zmian w stosunku do rozwiązań amerykańskich. Przede wszystkim trzy rozmiary butli (19, 11 oraz 7,5 litra) zamiast jednego, poręczny uchwyt, plastikowa pompka. Stelaże do wieszania na ścianie są tak dobre, że używają ich nawet kierowcy ciężarówek.

Cooligan (największa w tej branży firma amerykańska) – wiedząc o potędze swej obecnej marki – za 150 tysięcy dolarów daje partnerom h ko szkolenie. Nic więcej, nawet wyłączncości na określonym terenie. Apia, za znacznie mniejsze pieniądze, oferuje pomoc na dużo wyższym poziomie. Zainteresowany płaci od 3 do 5 tysięcy dolarów, zależnie od wielkości i potencjału terenu, na którym ma wyłączność działania.

Od franchisobiorcy wymaga się naturalnie pewnych inwestycji, na początek niewielkich: rzędu 300 milionów złotych. Następnie, w ciągu roku, powinny one wzrosnąć do miliarda złotych, ale – zdaniem pomysłodawcy – warunki są bardzo korzystne. Pierwsze przychody są już po tygodniu, a płaci się dopiero tydzień później.

Partner zobowiązany jest do otwarcia magazynu oraz punktu przyjmowania zleceń. Powinien mieć samochód dostawczy, a później również lekki samochód ciężarowy. Dobrze widziany jest sklep, a przynajmniej stoisko firmowe w dużej placówce handlowej.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.