Szukasz dobrego biura rachunkowe w Krakowie (księgowy i księgowa)? Tani cennik - usługi! Pełna księgowość spółki, firmy!

Rozpoczynanie własnej działalności gospodarczej

Kiedy uczymy się prowadzić samochód, myślimy o każdym szczególe: o lusterkach, kierunkowskazach, manewrach. Po jakimś czasie czynności związane z tymi elementami wykonujemy automatycznie. W ten sam sposób można „przeprogramować” siebie samego, tak aby po jakimś czasie w krew wszedł właściwy sposób postępowania w biznesie. To, czego potrzeba aż w nadmiarze, to wiara w siebie. Jeśli sam w siebie nie uwierzysz, nikt inny tego nie zrobi. Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, nikt za Tobą nie pójdzie. Jeśli zamierzasz być szefem firmy, musisz wiedzieć, dokąd ona zmierza. Jeśli nie wierzysz w siebie, poddasz się na pierwszym zakręcie wyścigu, w którym zawsze ktoś będzie przed Tobą. Naturalnie, wolno Ci wątpić w siebie od czasu do czasu, jednak nie za często.

Każdy, kto rozpoczyna własną działalność gospodarczą, martwi się o pieniądze. Z pewnością ucieszy Cię fakt, iż porady zawarte w tej książce można wprowadzić w życie szybko, z łatwością i prawie za darmo. Wcale nie musisz wydawać oszczędności swojego życia, aby otworzyć własny interes. Można zrobić to znacznie taniej. Największym błędem popełnianym przez osoby, które rozpoczynają działalność, jest zaciągnięcie kredytu. Firma rozpoczyna wówczas swoje istnienie od długu. Zamiast być niezależnym, takie osoby uzależniają się od banku.

Są ludzie tacy jak potentat na rynku odkurzaczy James Dyson, który zastawił pod hipotekę własny dom, ponieważ wierzył w to, co robi i w końcu mu się to opłaciło, jednak on jest wyjątkiem. Dla większości kończy się to totalną katastrofą. Jeśli zaczynasz bez zaciągania kredytu, przynajmniej nie rozpoczynasz z negatywnym obciążeniem. Kiedy nie masz pieniędzy na koncie, musisz być sprytniejszy, pracować głową zamiast wypisywać przelewy. Zademonstruję ci, jak pracować sprytniej.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.