Szukasz dobrego biura rachunkowe w Krakowie (księgowy i księgowa)? Tani cennik - usługi! Pełna księgowość spółki, firmy!

Opinie redaktorów

Skontaktowałam się z kilkoma redaktorami, prosząc o opinie na temat preferowanych przez nich cech propozycji artykułów. Amy Schurr, redaktorka z „Network World”, mówi, że woli otrzymywać tekst e-mailem, i wyjaśnia: „Dzięki temu przejrzę go wtedy, gdy znajdę na to czas. Lubię mieć wszystko na piśmie, ponieważ mogę sprawdzić, czy opisywałam temat już wcześniej, i wstępnie zebrać nieco informacji. Mogę również podzielić się tematem z innym redaktorem i uzyskać jego pomoc”. Rick Nelson, redaktor naczelny magazynu „Test & Measurement World”, podaje przedstawione poniżej szczere porady dotyczące prezentacji artykułu.

– 1. Temat e-maila powinien być precyzyjny i chwytliwy: „Ajax czyści Super Bowl”, a nie „W załączeniu notatka prasowa mojego klienta”.

– 2. Umieść wiadomość w treści e-maila. Nie zmuszaj redaktorów do otwierania załączników. Często ulegają one uszkodzeniu w trakcie przesyłania, a żaden redaktor nie zada sobie trudu, by poprosić cię o ponowne wystanie pliku (chyba że już wcześniej z nim pracowałeś). Co więcej, załączniki mogą być blokowane przez programy antywirusowe. A tych kilka sekund, które trzeba przeznaczyć na otworzenie załącznika, może mieć decydujące znaczenie – zamiast czekać, redaktor naciśnie „Delete”. Możesz śmiało wystać pięknie sformatowany dokument w Wordzie lub PDF-ie, lecz upewnij się, że aby zrozumieć wiadomość, wystarczy przeczytać list, bez otwierania załączników. To właśnie treść listu, a nie układ czy formatowanie, zwraca uwagę redaktora.

– 3. Nie załączaj ogromnych plików graficznych o wysokiej rozdzielczości, lecz podaj link do strony internetowej, skąd można je pobrać. Redaktorzy odkładają wszystko na ostatnią chwilę i niekiedy potrzebują efektownej grafiki, by zapełnić miejsce. To, że Ajax czyści Super Bowl, może mnie niezbyt interesować, lecz jeśli autor poda link do strony, z której mogę natychmiast pobrać niezwykłe zdjęcie stadionu wypełnionego pianą, prawdopodobnie wydrukuję ten artykuł.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.