Szukasz dobrego biura rachunkowe w Krakowie (księgowy i księgowa)? Tani cennik - usługi! Pełna księgowość spółki, firmy!

Książki mogą stworzyć niszę rynkową i markę

Wydanie książki może natychmiast zwiększyć rozpoznawalność marki i stworzyć niszę w branży. Kilka lat temu Cindy Ventrice była jednym z tysięcy doradców zajmujących się różnymi aspektami zarządzania. Pewnego dnia recenzent pracujący dla renomowanego wydawnictwa Berrett-Koehler z San Francisco przeczytał artykuł o wynagradzaniu pracowników, jaki napisała dla American Society for Training & Development, i poprosił ją o złożenie konspektu książki na ten temat. „Nie myślałam wcześniej o napisaniu książki, ale skorzystałam z propozycji – mówi Ventrice. – Gdy książka została opublikowana, okazało się, że dzięki niej stałam się ekspertem w sprawach motywacji i nagradzania pracowników. Teraz ta dziedzina jest moją specjalnością i moją marką”.

Margery Mayer, konsultant ds. zarządzania i autorka książek o odpowiedzialności, dodaje: „Obdarowywanie klientów książkami to ze strony doradcy osobisty gest, który umacnia relacje”.

Fem Reiss samodzielnie opublikowała pięć książek z serii The Publishing Game (Gra zwana publikowaniem), które szybko zauważyli eksperci z klubu książkowego Writer’s Digest. Dzięki nim została popularnym ekspertem w dziedzinie tworzenia książek i promocji produktu, zdobyła pozycję pozwalającą oferować drogie, ekskluzywne seminaria w ramach serwisu Expertizing oraz otrzymała sześciocyfrowe oferty od tradycyjnych wydawnictw na zakup praw do następnej książki.

Jack Canfield i Mark Victor niczym nie wyróżniali się z rzeszy mówców motywacyjnych, dopóki nie opublikowali książki Balsam dla duszy (Chicken Soup for the Soul), która szybko stała się bestsellerem. Jej autorzy uzyskali status czołowych ekspertów w branży (ich nazwiska są nierozłącznie kojarzone z przemawianiem motywacyjnym), stworzyli przynoszącą milionowe zyski serię książek, a ich imperium słowa mówionego i pisanego obejmuje niezliczone produkty towarzyszące.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.