Szukasz dobrego biura rachunkowe w Krakowie (księgowy i księgowa)? Tani cennik - usługi! Pełna księgowość spółki, firmy!

Różne wykresy w prezentacjach – dalszy opis

Jeśli mimo wszystko musimy umieścić w prezentacji arkusz kalkulacyjny lub skomplikowany wykres, pokażmy słuchaczom najważniejsze dane za pomocą wskaźnika laserowego lub nieco staromodnego wskaźnika teleskopowego z regulowaną długością. Warto również wręczyć słuchaczom wydrukowaną stronę przedstawiającą wykres, dzięki czemu lepiej mu się przyjrzą.

Sposób omawiania wszystkich wykresów należy przećwiczyć podczas prób przed prezentacją. Jeśli uważamy, że umieszczenie w prezentacji niektórych wykresów nie jest do końca uzasadnione, usuńmy je. Wykorzystanie pomocy wizualnych ma sens tylko wtedy, kiedy ilustrują fragment prezentacji. Zatem po omówieniu danego zagadnienia wyłączmy rzutnik, zasłońmy tablicę papierową i odłóżmy na bok prezentowany rekwizyt.

Pamiętajmy również o tym, że musimy zapoznać się ze sprzętem, z którego będziemy korzystać. Przed rozpoczęciem prezentacji sprawdźmy, czy wszystkie urządzenia działają, jak należy, i czy wiemy, jak je włączyć i wyłączyć. Zabiegi te są szczególnie ważne, jeśli sprzęt, którego będziemy używać podczas prezentacji, różni się od tego, na którym ćwiczyliśmy.

Najważniejsze jest to, żeby nie czytać tekstu z wyświetlonych stron prezentacji. Nic tak nie irytuje słuchaczy, jak prezenter czytający to, co pojawia się na ekranie. Widzowie nie są analfabetami i z pewnością sami potrafią czytać! Pokazywane obrazy powinny jedynie podkreślać to, o czym mówi prelegent.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.