Szukasz dobrego biura rachunkowe w Krakowie (księgowy i księgowa)? Tani cennik - usługi! Pełna księgowość spółki, firmy!

Pisanie na folii

Markery do pisania na folii są dostępne w wielu kolorach i z końcówkami o różnej grubości. Folie pisane odręcznie mogą być przygotowane w każdej chwili, zależnie od potrzeb, są więc bardzo wygodnym narzędziem. Możemy coś na nich napisać nawet na kilka minut przed rozpoczęciem prezentacji, jeśli nie mamy pod ręką komputera ani drukarki.

Kolory. Możemy ubarwić prezentację, używając kolorowych markerów lub kolorowych folii (np. zestaw tęczowy zawiera folie niebieskie, różowe, żółte i zielone). Barwne tło jest bardziej stymulujące niż tło przeźroczyste i redukuje połysk folii. Są także folie, na których po wydrukowaniu na drukarce termicznej, pod wpływem ciepła, pojawiają się kolorowe obrazy na przeźroczystym tle – czerwone, niebieskie lub zielone. Istnieje też możliwość wydrukowania żółtych obrazów na tle granatowym, czerwonym lub zielonym. W drukarkach laserowych do uzyskania odpowiednich efektów służy specjalny toner. Drukarki ter- motransferowe tworzą barwy, nakładając warstwy kolorowego filmu na papier lub folię. Tak więc dzięki nowoczesnej technologii bez problemu można przygotować folie z barwnymi obrazami. Wystarczy mieć odpowiedni sprzęt, aby wydrukować piękne i wyraziste strony.

Folia zmywalna. Jest to rodzaj folii pokrytej jaskrawoniebieską emulsją. Można na niej pisać, używając specjalnych kolorowych flamastrów dostępnych w trzech kolorach: czerwonym, zielonym i pomarańczowym. Ponieważ flamastry te nie pozostawiają trwałego śladu, błędny lub niepotrzebny już zapis można usunąć, a folie wykorzystać ponownie. Folię taką można położyć na stronie prezentacji w celu zakreślenia lub podkreślenia flamastrem ważnych punktów.

Folie można przygotować metodami fotograficznymi, ale zazwyczaj korzysta się z drukarek termicznych, laserowych lub fotokopiarek. Drukarka termiczna. Urządzenie to umożliwia skopiowanie na folię, bez użycia skanera, wybranej strony tekstu lub wydruku obrazu. Oryginalną stronę, którą chcemy skopiować, umieszczamy za folią i wkładamy do urządzenia. Z maszyny wychodzi gotowa folia z nadrukiem oraz oryginał, z którego została skopiowana. Ponieważ drukarka termiczna działa na zasadzie podgrzewania, folia może się nieco pomarszczyć – wtedy trzeba ją będzie oprawić w ramkę.

Drukarki laserowe. Folie można również przygotować za pomocą drukarki laserowej. Wkładamy je do pojemnika na papier. Folie przeznaczone do drukarek laserowych są cięższe niż folie do drukarek termicznych. Na rynku są dostępne specjalne folie do drukarek laserowych, choć można również użyć folii do fotokopiarek. Uwaga: zbyt lekka folia może się stopić i zniszczyć drukarkę.

Fotokopiarki. Do przygotowania folii często wykorzystuje się fotokopiarki. Na rynku są dostępne specjalne folie do fotokopiarek, o różnych ciężarach i grubościach (folie przeznaczone do drukarek termicznych mają nieodpowiedni ciężar, mogą stopić się i zniszczyć bęben). Podczas kopiowania toner rozkłada się na foliach tak samo, jak na kartkach papieru.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.